Motobike 2017 fuarı 23-26 Şubat 2017 tarihleri arasında başarılı bir şekilde gerçekleştirildi ve MJ Group’a bağlı Kuba, RKS, Benelli ve Arctic Cat modelleri de görücüye çıktı.Fuar süresince büyük bir ilgi ve beğeni toplayan markalarımız ve modellerimiz, fuarın başlangıcından sonuna kadar ciddi bir ziyaretçi topluluğunu üzerine çekmeyi başardı.

Vitesli motosiklet grubunda satış lideri olan Kuba Motor; fuarda sergilediği modellerle yeni yılda da çok iddialı olduğunu gösterdi. Tüm motosiklet kategorilerinde artık kendini kanıtlamış modellerin yanı sıra yeni yılda pazarda yer alacak olan yeni modelleriyle de göz dolduran Kuba Motor, 2017 yılında hem ekonomik açıdan hem de kalite açısından ciddi bir çalışma gerçekleştirerek tüm motosiklet kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlıyor.

ATV sınıfında Türkiye ATV pazarının 70%’ini elinde bulunduran ve bu kategoride liderliği kimseye bırakmamaya kararlı olan Kuba Motor ve dünyanın en iyi ilk 3 ATV markalarından biri olan Arctic Cat’in yeni modelleri de yoğun bir ilgiyle karşılandı. TMF tarafından düzenlenen ATV yarışlarında her yıl ilk 3’te yer almayı kolaylıkla başaran Kuba Motor ve Arctic Cat; bu liderliği uzun bir süre daha korumaya kararlı olduğunu göstermiştir.

2015 yılından bu yana büyük bir kesimin fanı olduğu Benelli ise 2015 yılında pazara sunduğu TNT 25, TNT 250, TNT 600 ve Zafferano modellerinin yanı sıra ilk olarak Milano’da görücüye çıkan ve herkesin sabırsızlıkla beklediği TRK 502 modelini de sergileyerek birçok motosiklet kullanıcısının beklentilerini boşa çıkarmadı. Büyük ilgi toplayan model önümüzdeki süreçte ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşacağının sinyallerini fazlasıyla verdi.

Benelli tarafından tasarlanmaya başlayan ve hâlihazırdaki kanıtlanmış kalitesine İtalyan kalitesi ve tasarımını da ekleyerek yoluna devam eden RKS ise özellikle RN 180 modeliyle büyük ilgi topladı. Markanın amiral gemisi olan Titanic modeli ve geliştirilmiş modeli Titanic 150-S ise yine beklendiği gibi beğenileri üstüne çekmeyi başardı.

2016 yılında Türkiye motosiklet pazarında lider konumunu devam ettirerek istikrar abidesi olmayı başaran markalarımız, 2017 yılı için de büyük bir merak ve beklenti uyandırmayı başardı. 2016 yılına kadar beklentileri boşa çıkarmayarak her zaman motosiklet kullanıcılarına istenileni veren MJ Group Ailesi, 2017 yılında da zirvedeki yerini korumak için tüm gücüyle çalışacağını göstermiştir.